Bivak Opoeteren dag 10
Vandaag was het de laatste volledige dag in Opoeteren! Onze Aspi's namen het voortouw en bewezen dat ze klaar zijn om leider te worden met twee geweldige activiteiten. In de voormiddag organiseerden ze een spannend groot teamspel, waarbij iedereen zich volledig kon uitleven. In de namiddag trokken we het bos in voor een avontuurlijk bosspel. Wat een enthousiasme en creativiteit van onze toekomstige leiding!
Ondertussen waren de kookploeg, leiding en Siegfried druk in de weer met het laden van de camion.
Voor de lunch stond er een klassieker op het menu: heerlijke spaghetti! Maar... zoals gewoonlijk mocht er geen bestek gebruikt worden! Het leverde hilarische taferelen op en zorgde voor een lunch om nooit te vergeten.
Rond 16u gingen we aan de slag met hout sprokkelen voor het kampvuur. Iedereen hielp mee om genoeg hout te verzamelen voor een onvergetelijke avond. En dat werd het zeker! De avond begon met een heuse fuif, waarbij de dansvloer onveilig werd gemaakt door jong en oud. Daarna was frituur Wouter open met heerlijke frietjes en snacks.
En dan was het eindelijk tijd voor de toneeltjes waarbij elke groep het beste van zichzelf bracht! We hebben gelachen, genoten en enkele verborgen talenten ontdekt. Zelfs de kookouders verrasten ons met hun muzikale talent. Wat een show!
De dag sloten we af met een groot, gezellig kampvuur. Samen zingen, lachen en napraten over het fantastische kamp dat stilaan ten einde liep. Het vuur bracht niet alleen warmte, maar ook een heleboel mooie herinneringen.
Nu kruipen we moe maar voldaan in onze slaapzakken, heimelijk verlangend om mama en papa terug te zien morgen.
Bivak Opoeteren dag 9
Wat een dag was het weer op ons Chirokamp! Na een gezellige nacht vol avontuur en plezier begint het kamp stilaan richting zijn hoogtepunt te gaan. Vannacht stonden alle groepen klaar voor het nachtspel – een spannend avontuur in het donker dat eindigde met een heerlijke verrassing: warme pudding voor iedereen! Dat was smullen!
De Sloebers lieten vandaag hun energie de vrije loop tijdens een uitdagende hinderniskoers. Tussen het rennen en sporten door hadden ze ook tijd om verder te werken aan hun toneeltje en speelden ze enkele kleine, maar superleuke spelletjes. Hun glimlach was niet te missen!
Bij de Speelclub begon de ochtend lekker avontuurlijk: ze leerden hoe ze een ei konden bakken op een zelfgemaakt vuur. De geur van succes (en een beetje aangebrand ei) hing in de lucht! In de middag werd hun toneel helemaal afgewerkt, en toen de regen met bakken uit de lucht viel, maakten ze het gezellig binnen met een film en popcorn. Wat een sfeervolle namiddag!
De Rakkers mochten zich helemaal uitleven in een vuil spel. Modder, etensresten en een heleboel gelach maakten het een onvergetelijke activiteit. De wasmachines zullen opnieuw mogen draaien, maar dat nemen we er met plezier bij.
Bij de Toppers ging het er kleurrijk aan toe: een verfspel zorgde voor een explosie van creativiteit én wat extra kleur op hun kleren. Het kampterrein zag er plots een pak vrolijker uit!
En tot slot de Aspi’s, waar het rode draadspel vandaag een spannende wending kreeg. Lowie werd 'geëlimineerd' en moest afscheid nemen van zijn kans op de overwinning. Hoe spannend kan het worden?
Dag 9 was opnieuw een dag vol actie, avontuur, en vooral veel plezier. Jammer genoeg komt het einde in zicht, maar morgen maken we er alleszins nog een spetterende afsluiter van. Tot dan!
Bivak Opoeteren dag 8
Wat vliegt de tijd hier op kamp! Dag 8 zit er alweer op, en het was opnieuw een dag vol plezier en spanning. Hier volgt een korte update van wat iedereen heeft uitgespookt.
De Sloebers hebben niet stilgezeten. De voormiddag werd besteed aan harde kampwerkers: een beetje sjouwen, bouwen en opruimen, want dat hoort er ook bij! In de namiddag gingen ze de vieze toer op met een stevig potje vuil spel. Modder, water, allerhande vuile dingen en vooral veel plezier! Daarna begonnen ze alvast na te denken over hun eigen toneeltje. Wat zal dat een spektakel worden!
De Speelclub heeft zich van hun creatieve kant laten zien. In de voormiddag zijn ze druk in de weer geweest met het voorbereiden van hun toneeltje. We kunnen niet wachten om het eindresultaat te zien! Na een heerlijke middagmaaltijd – WAP stond op het menu, een echte kampklassieker – waanden ze zich in de wereld van glitter en glamour met casinospelletjes. Wie weet zitten er toekomstige pokertalenten in onze groep!
De Rakkers hebben het vandaag wat spannender gemaakt... misschien zelfs té spannend! Ze hielden een heuse thrillernamiddag en zorgden voor heel wat schrikmomenten. De adrenaline gierde door de lucht, maar gelukkig eindigde alles met veel lachen en verhalen om mee naar de slaapzak te nemen.
Het kamp draait op volle toeren, en de sfeer is opperbest. Iedereen kijkt uit naar wat morgen weer brengt!
Bivak Opoeteren dag 7
Vandaag was het een speciale dag... het was trektocht. Samen op pad naar een leuke bestemming!
Onze jongste leden, de Sloebers, trokken er ook op uit. Na een lange wandeling kwamen ze eindelijk op hun bestemming... Een binnenspeeltuin waar ze naar hartenlust konden klimmen, klauteren en spelen. Stralende gezichtjes alom!
De Speelclub en Rakkers gingen samen op trektocht naar een prachtig zwembad in Maaseik. Spetteren, glijden en lachen, dat was het motto van de dag. De waterpret was een groot succes, en ze kwamen moe maar voldaan terug naar de kampplaats.
De Toppers trokken beleefden een dag vol actie en adrenaline. In de voormiddag doken ze het zwembad in voor een verfrissende plons Maar de echte uitdaging kwam in de namiddag: een mega tof hoogteparcours! Ze klommen, klauterden en overwonnen hoogtes alsof het niets was. Het hoogtepunt – letterlijk en figuurlijk – was de deathride van meer dan 200 meter.
De Aspi's beleefden de 2de dag van hun tweedaagse. Liftend trokken ze naar Gent, met een tussenstop in Mechelen. Daar speelden ze een spannend VR-game en lieten ze hun bowlingkunsten zien. De tweede dag begon met een duik in het subtropisch zwembad van Gent, waar de glijbanen en het warme water een groot succes waren. Gelukkig waren ze op tijd terug op de kampplaats om te genieten van de BBQ.
De dag werd afgesloten met een heerlijke BBQ voor iedereen. Worstjes, ribbetjes, brochetten... het was een perfecte afsluiter van een dag vol avontuur.
Het kamp draait op volle toeren en morgen staat er weer een dag vol verrassingen op de planning. Tot dan.
Bivak Opoeteren dag 6
Dag 6 van ons Chirokamp zit er ook al weer op, wat gaat het snel! De zon scheen scheen de ganse dag en iedereen heeft zich weer rot geamuseerd.
De dag begon met een overheerlijk ontbijtbuffet. Iedereen kon genieten van koffiekoeken, pistolets, verse chocolademelk... Dat gaf ons meteen de energie om er een topdag van te maken!
De Sloebers hadden een actieve dag. Ze leefden zich helemaal uit tijdens de atletiekdag en trokken daarna het bos in om verder te werken aan hun kamp. Het is fantastisch om te zien hoe hard ze hun best doen!
Ook de Speelclub deed een atletiekdag. Rennen, springen, gooien: ze hebben zich helemaal uitgeleefd en bewezen dat ze echte sporthelden zijn.
De Rakkers hadden een mix van hersenwerk en sport. Een deel van de groep moest nog verder doen aan atletiekdag. Ook konden ze hun kennis testten tijdens een grote quiz. Van algemene kennis tot gekke weetjes: de quiz zorgde voor heel wat plezier én competitie.
De Toppers kozen voor avontuur op het water. Zij zijn gaan varen in een beek en vonden het geweldig om zo de natuur te ontdekken.
De Aspi's begonnen aan hun grote avontuur: een tweedaagse tocht al liftend richting Gent! Met een rugzak vol enthousiasme en een flinke dosis lef trokken ze eropuit. We zijn benieuwd naar hun verhalen en belevenissen morgenavond.
Zo vloog deze dag weer voorbij. Iedereen kijkt al uit naar wat morgen zal brengen. Eén ding is zeker: op Chirokamp is geen dag hetzelfde en de herinneringen stapelen zich op. Tot morgen voor meer avonturen! 😊
Bivak Opoeteren dag 5
Wat vliegt de tijd hier op kamp! Dag 5 is alweer achter de rug, en wat een dag was het! Geen regen te zien vandaag, de sfeer zat goed, en iedereen heeft zich weer volledig kunnen uitleven.
De kookouders hebben de dag stevig ingezet met een fout feestje. De muziek knalde door de boxen en het keukenteam verscheen in de meest kleurrijke outfits. Tijdens het koken stonden ze luidkeels mee te zingen en hun beste danspasjes te demonstreren. In de namiddag verlieten Stijn en Sofie het kamp. We willen ze alvast nog even bedanken voor al het harde werk en de goede zorgen!
De Sloebers hebben in de voormiddag het bos voor de eerste keer verkend aan de hand van enkele spelletjes. In de namiddag zijn ze begonnen aan het bouwen van een kamp en hebben ze nog wat spelletjes gespeeld op het terrein. Ook hebben ze al wat brieven geschreven naar het thuisfront.
De Speelclub speelde eerst ganzenbord en ging in de namiddag de uitdaging aan met vuil spel. En vuil mochten we letterlijk nemen! Onder het motto 'hoe vettiger, hoe prettiger' , gleden ze over de plastiek en maakten ze elkaar van kop tot teen vuil. Ze hebben zich alvast volledig laten gaan. De wasmachines thuis zullen een stevig klusje hebben, maar de glimlach op hun gezichten was het allemaal waard.
De Rakkers hebben in de voormiddag verder aan hun kamp gewerkt en trokken er daarna op uit om te magneetvissen! Gewapend met een grote magneet gingen ze op zoek naar verborgen schatten in het water.
De Toppers hebben deze voormiddag het grote zwerverspel gespeeld en gebruikten afval om de voormiddag rond te komen. Lucas was de ultieme winnaar en kan zich dus de beste zwerver van de groep noemen. In de namiddag leefden ze zich uit op een hoogteparcours. Dit was absoluut een van de hoogtepunten van het kamp tot nu toe!
De Aspi's deden in de voormiddag een hindernissenparcours. In de namiddag hebben ze Catan gespeeld ter voorbereiding van hun spel op de laatste dag. 's Avonds werd er ook nog een rodedraadspel gespeeld. Milo was hierbij de winnaar en kon de woordzoeker als eerste oplossen.
En zo vloog ook dag 5 voorbij. De energie van de groep blijft onverminderd hoog en het enthousiasme is aanstekelijk. Morgen wacht ons weer een nieuwe dag vol avontuur en plezier.
Bivak Opoeteren dag 4
Wat vliegt de tijd hier op kamp! Vandaag was een dag vol blije gezichten en gezelligheid, want het was bezoekdag!
De sloebers zijn eindelijk aangekomen en hebben zich meteen helemaal thuis gevoeld tussen de andere groepen. Na het installeren van hun slaapkamer en het opmaken van de bedden kon hun kamp eindelijk beginnen. Hun enthousiasme werkt enorm aanstekelijk en het kampterrein gonst nu nog meer van de energie!
Na het hartelijke welkom van de ouders hebben we met z’n allen genoten van een overheerlijke maaltijd: varkenswangetjes met frietjes. Wat een feestmaal! Natuurlijk mogen we ook de mama’s niet vergeten die gezorgd hebben voor overheerlijke taarten. Bedankt hiervoor!
De aspi’s hadden een fantastisch bingospel georganiseerd voor alle bezoekers. Ze hadden alles tot in de puntjes voorbereid en alle aanwezigen speelden gretig mee!
Bezoekdag is altijd een bijzondere dag op kamp: even samenzijn met familie, genieten van lekker eten en deelnemen aan leuke activiteiten. Nu maken we ons weer klaar voor de volgende dagen vol avontuur, plezier en onvergetelijke momenten. Stay tuned, we hebben nog heel wat in petto!
Bivak Opoeteren dag 3
Hallo allemaal! Hier zijn we weer met een update vanuit het verre Opoeteren. Wat een dag hebben we achter de rug! Iedereen heeft zich volledig gegeven tijdens de leuke activiteiten en er is alweer heel wat gebeurd. Lees snel mee!
De Speelclubbers hebben zich vandaag als echte helden gedragen tijdens hun 12 werken en een uitdagende hinderniskoers. Wat een energie en doorzettingsvermogen! Ze blijven ons keer op keer verrassen met hun enthousiasme.
De Rakkers trokken er vandaag op uit voor een bekentocht door de prachtige natuur van Opoeteren. Een lange tocht door de Limburgse wateren waar ze bewezen hebben dat ze voor niets terugdeinzen.
De Toppers gingen helemaal los met een kleurrijk verfspel. Van top tot teen zaten ze onder de verf, maar dat hoort erbij natuurlijk.
Onze Aspi’s hebben zich vandaag van hun meest creatieve kant laten zien. Ze hebben hard geknutseld en hun spel voor de bezoekdag voorbereid. We zijn benieuwd naar wat ze in petto hebben voor morgen! Daarnaast zijn ze het bos ingetrokken om de omgeving te verkennen. Bij hun rodedraadspel zat iedereen in spanning: wie zou als eerste het logo volledig puzzelen? Uiteindelijk was het Lucas die als winnaar uit de bus kwam. Proficiat, Lucas! Helaas was er ook minder goed nieuws... Er is een knuffel vermoord. Het is nog onduidelijk wie de dader is, maar de zaak wordt verder onderzocht. Spannend!
Kortom, het was weer een dag vol avontuur, creativiteit en plezier. We kijken al volop uit naar de bezoekdag morgen.
Bivak Opoeteren dag 2
Hier zijn we weer met een nieuwe update van ons kamp. Vandaag hebben we ons goed geamuseerd, ondanks het wisselvallige weer. De zon kwam af en toe piepen, maar er zijn ook een paar stevige buien over ons heen gegaan. Gelukkig lieten we ons daar niet door tegenhouden!
De Speelclub verkende het bos vandaag en begon aan het maken van hun eigen kamp. Zelfs een beetje regen kon hun enthousiasme niet temperen.
De Rakkers hadden nog geen water genoeg en hielden een groot waterballonnengevecht. Hoe natter, hoe plezanter... maar uiteindelijk was iedereen het eens: dit was keiplezant!
De Toppers begonnen hun dag met een leuke hinderniskoers. Een heus parcours met hindernissen waarbij ze bewezen dat ze echte doorzetters zijn.
De Aspi’s hadden hun handen vol met de 12 werken. Ze moesten verschillende opdrachten uitvoeren, van fysieke uitdagingen tot denkspelletjes. Daarbij speelden ze nog een spannend rode draadspel, waarbij ze het hele kampterrein moesten doorzoeken. Een drukke maar toffe dag!
We hebben alweer een topdag achter de rug en iedereen is moe maar voldaan. Morgen staat er weer heel wat leuks op de planning, dus wij gaan nu allemaal goed slapen om er weer tegenaan te kunnen!
Bivak Opoeteren dag 1
Na maanden van dromen en voorbereiden zijn we vandaag écht van start gegaan met ons jaarlijks kamp in Opoeteren.
De heenreis verliep niet zonder hindernissen — de kookploeg en de ouderraad kregen bij het opzetten een flinke plensbui over zich heen. Maar eens de kids op de kampplaats aankwamen waren enkel nog enkele grote plassen stille getuigen van het slechte weer. Gelukkig brak de zon door in de vooravond, en bleef het de rest van de dag grotendeels droog.
De camion werd in recordtempo leeggehaald en het kamp kreeg vorm. Een welgemeende bedankt aan alle helpende handen! Ook bedankt aan chauffeur Dimitri en zijn gezellin Jacqueline die onze camion veilig tot in Opoeteren brachten, aan firma Mather voor de oplegger en aan firma BTT voor het gebruik van de vrachtwagen.
Rond 18u kwamen de leden aan op de kampplaats na een lange trein- en busreis. Nieuwsgierig als altijd, was hun eerste vraag: “Mogen we naar onze kamer?” Pas daarna kon het avontuur écht beginnen: valiezen uitpakken, bedden opmaken, pantoffels aan… Helemaal klaar voor tien dagen plezier!
Iets later arriveerden ook de aspi's, die gisteren al met de fiets waren vertrokken en een overnachting in Leuven meepikten.
Ondertussen is de avond gevallen in Opoeteren… Of het een rustige nacht wordt, dat zullen we snel genoeg merken.
Hoe dan ook: CTA is er helemaal klaar voor om er tien spetterende dagen van te maken! Tot morgen!
Het is bijna zo ver!
Het is bijna zo ver! Het bivak naar Opoeteren staat voor de deur. De zon is van de partij, het aftellen kan dus nu echt beginnen.
Hierbij nog eventjes een overzicht van alle belangrijke data:
- Donderdag 17/07 om 18:00 -> verzamelen aan de Chiro om samen naar de kerk te gaaN
- Zaterdag 19/7 tussen 13:00 en 15:00 -> valiezen binnenbrengen
- Zondag 20/07 -> vertrek van aspi's op voorkamp
- Maandag 21/07 aan het station van Tielt -> vertrek kamp!!!
- Medicatie en kids-ID's kunnen aan de leiding afgegeven worden
- Donderdag 24/7 om 11:30 -> bezoekdag in Lommel. Start van het kamp voor de sloebertjes.
- Donderdag 31/07 -> aankomst in Tielt

